Bestway 58400 Rapid pieskova filtracia 3785 l/h

3.785 m3/h
Ventil
6-cestný

• , zakúpené v FGYM.SK

Trochu zo začiatku divoký návod,ale zvládli sme ok.

• Tichý
    • Dostatočný pre bazén s objemom 15 kubíkov
    • Už by mohol byť dodávaný s pieskom, ten si treba dokúpiť
    • Neprehľadný slovenský manuál

Výborný filter pre bežné bazény do 20 000 litrov. Vrelo odporúčam.

• Spokojnosť

3.785 m3/h
Ventil
6-cestný

Piesková filtrácia Rapid
Ak hľadáte spôsob, ako trvalo udržať vodu vo Vašom bazéne skutočne čistú, neváhajte a kúpte si pieskovú filtráciu bazéna. Výkonná piesková filtrácia používa na separovanie nečistôt kremičitý piesok, ktorý kladie pretekajúcej vode z bazéna prirodzený odpor a zachytáva tak v medzerách väčšinu nečistôt. Vyčistená voda sa potom opäť vracia späť do bazéna. Piesková filtrácia a jej princíp sa používa i pri čistení pitných vôd, pretože jednoduché a lacné čistenie resp. výmena pieskovej náplne výrazne znižuje prevádzkové náklady. Pieskovú filtráciu dodávame s príslušenstvom (hadice na pripojenie k bazénu 32 mm). Použitím účinnej filtrácie bazéna sa výrazne znižuje spotreba prostriedkov bazénovej chémie.

Piesková filtrácia Bestway - výhody proti iným filtráciám:

Nádoba odolná voči korózii
Filtračný výkon 3785 l/hod
Príkon 200 W
Maximálna teplota vody 35° C
Potrebné množstvo piesku 18 kg (kremičitý piesok, zrnitosť 0,5 - 1,25 mm)
Pre efektívne fungovanie doporučujeme ako filtračný piesok k pieskovej filtrácií dokúpiť náš špeciálny kremičitý filtračný piesok, balenie 25 kg, filtračný piesok nie je súčasťou dodávky.

• - prvý rok ide bez problémov
    • - manuál aj v slovenčine
    • - druhý rok sa začnú rozpadávať plastové potrubia
    • - tretí rok sa rozpadávajú tesnenia
    • - nekvalitný plast, deformácia v mieste spoja medzi nádobou sita a čerpadlom spôsobila, že čerpadlo tieklo. Našťastie to sa mi podarilo opraviť silikónovým tmelom.
    • - náhradné diely je obrovský problém zohnať. Zatiaľ som nezohnal nič z toho čo som potreboval, potrubie spájajúce čerpadlo a pieskový filter som musel nahradiť dlhším potrubím, čo sa za rok rozpadlo.
    • - na stránke www.bestwaycorp.eu náhradné diely síce sú, ale môžete si ich akurát pozrieť a to je tak všetko. Nepomohlo ani keď som si vytvoril profil, pretože možnosť objednávať alebo niekomu napísať tým nezískate.

Produkt by som mohol odporučiť, ak by diely vydržali dlhšie, alebo ak by bolo vôbec možné zohnať náhradné diely. Ak uvažujete, že si daný výrobok kúpite, pozrite si radšej inú značku. Ak sa vám niečo pokazí alebo ak vám prasknú niektoré tesnenia tak ich nezoženiete, resp. čaká vás niekoľko hodín až dní strávených na internete aj to nie vždy s úspechom. Od spoločnosti Bestway rozhodne nebudem kupovať žiadnu pieskový filtráciu a neodporúčam to nikomu kto plánuje kupovať produkt na viac ako jednu sezónu. 30% dávam len pre to, že prvý rok fungovala ako mala.

• , zakúpené v FGYM.SK

Trochu zo začiatku divoký návod,ale zvládli sme ok.

• Tichý
    • Dostatočný pre bazén s objemom 15 kubíkov
    • Už by mohol byť dodávaný s pieskom, ten si treba dokúpiť
    • Neprehľadný slovenský manuál

Výborný filter pre bežné bazény do 20 000 litrov. Vrelo odporúčam.

• Spokojnosť
    • Ziadne
  • , zakúpené v MASTERSPORT.sk

Nemám skúsenosť teraz som objednal prvý krat

• Rychla instalacia, navod v SK aj CZ
    • Pomerne tiche cerpadlo
    • Hladice a svorky su sucastou filtra. Maju dostacujucu dlzku
    • Zatial je voda v bazene krasne cista (maj), som zvedavy na "silne mesiace" jun, jul ale verim ze nebude problem s cistotou vody

Dotereaz som pouzival malu kartusovu fitraciu Bestway, ktora v letnych mesiacoch nestihala urzat cistu vodu ani v malom bazeniku 3m³(kartusovu filtraciu neodporucam).

Pieskova Filtracia Bestway funguje zatial na 100%, voda je cista. Spokojnost, Odporucam.